Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinukių sėkmė konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“

Kiek daug drobėse įausta

Džiaugsmų ir vargų,

Kiek daug jos išaugino

Lietuvos vaikų!

(Gitana Baležentienė)

Šių metų kovo 3 dieną  respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, baigiamajame renginyje, kuris vyko Kauno Tautinės kultūros centre, buvo „prakalbinti“ seni daiktai. Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ „Pelėdžiukų“ priešmokyklinės grupės ugdytinės: Goda Bagdanavičiūtė, Emilija Dagilytė, Gustė Jonynaitė ir Gustė Tumasonytė – pristatė drobės rietimą. Mergaitės padeklamavo pedagogės Gitanos Baležentienės sukurtą eilėraštį „Drobės rietimas“, padainavo lietuvių liaudies dainą „Staklelės naujos“ bei pademonstravo  senovinį drobės rietimą, kuris išaustas apie 1933 metus Bronislavos Žvirblytės-Vaitkevičienės  Jiezno apylinkėje, Kolonijų kaime. Šauniosios priešmokyklinukės į Alytų sugrįžo apdovanotos garbinga II – ąja vieta, tautodailininkų darbo skrynele bei dainų atlikėjos Daivos Šeškauskaitės  kompaktinėmis plokštelėmis. „Pasakos“ ugdytines konkursui paruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gitana Baležentienė ir meninio ugdymo pedagogė metodininkė Aušra Marcinkevičienė.

Džiugu, kad šio konkurso metu vaikai turėjo galimybę pajusti prabėgusio laikmečio dvasią, prisiliesti prie mūsų krašto istorijos, tautinės kultūros, atverti tautosakos skrynias ir išgirsti pasakų, mįslių, patarlių bei priežodžių. Juk kol mūsų vaikai kalbės gimtąja kalba ir galės prisiliesti prie etnografinių daiktų, tol galėsime didžiuotis tėvyne Lietuva!

Eilėraščio autorė Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gitana Baležentienė

Drobės rietimas

Štai drobės rietimas,

Kvepiantis linais,

Skaičiuojantis daug metų,

Bet šiandien žvelgiantis liūdnai…

Jei jis tik prakalbėtų,

Klausytis jo ilgai reikėtų,

Kaip laukuose lingavo

Mėlynžiedžiai linai,

O jaunos mergelės klausinėjo:

Kodėl jūs žydit trumpai?

Džiaugės motulė sena –

Linų kančia išvargta.

Linksmai dūzgė rateliai,

Mažėjo linų kuodeliai.

Trankiai pokšėjo staklelės

Ir liejosi dailios drobelės.

Kiek daug drobėse įausta

Džiaugsmų ir vargų,