„AŠ PASĖJAU ŽALIĄ LINĄ“

Būk per amžius Tu laisva,

Būki nepriklausoma nuo nieko.

Būk visų Tu mūsų, Lietuva,

Būk ant žemės ir ant balto sniego.

Kovo 10 dieną  „Boružėlių“ grupės priešmokyklinukai  kartu su pedagogėmis Nijole ir Asta, bei muzikos vadove Aušra, iškilmingai paminėjo Kovo 11 – ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinis rytmetis „Aš pasėjau žalią liną“, skirtas ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Šventės metu vaikai giedojo himną, dainavo dainas, deklamavo eilėraščius apie Lietuvą.

Dar ne taip seniai švelniu mėliu plaukiantys žydinčių linų laukai mums atrodė neatskiriama mūsų kaimo dalis, o dabar ūkininkai linų nebeaugina. Mėlynžiedžiai liko tik liaudies dainose, poezijos posmuose ir muziejuose. Todėl ir vaikus pakvietėme kartu padainuoti, pažaisti ir susipažinti su linais, linų darbais. Pristatėme vaikų, tėvų, auklėtojų parodą, kurioje buvo eksponuojami lininiai dirbiniai, servetėlės, staltiesės, rankšluosčiai, lovatiesės, užvalkalai, drabužiai ir kt. Visiems ypač patiko Liucijos iš namų atneštas lininis rankšluostis, ant kurio išsiuvinėtas lietuviškas himnas. Linas – bene vienintelis mūsų augalas, pelnęs ypatingą pagarbą, apdainuojamas daugelyje senųjų mūsų tautos dainų. O tokia pagarba linui teikiama todėl, kad jis turi gydomųjų savybių, mus rengia,  puošia mūsų namus.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė  Nijolė Buzienė