Dalinamės gerumu

Nuo ko prasideda gerumas? Gal nuo šypsenos? Gal nuo gero žodžio? O gal kada, ištiesi pagalbos ranką? Būtent taip, mažais žingsneliais, į vaiko širdelę pasibeldžia gerumas…

Spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais „Pelėdžiukų“ ir „Nykštukų“ grupių vaikučiai vykdė dorovinių vertybių ugdymo/-si projektą „Svečiuose pas pasaką“. Mažieji ugdytiniai  kartu su pedagogėmis bei tėveliais klausė, sekė bei improvizavo daug įvairių pasakų, kuriose vyravo gėrio pergalė prieš blogį.

Tačiau vieną dieną  tarsi viesulas ant šluotos atskrido Senoji ragana su savo dukra Raganėle ir pakvietė vaikus suvaidinti pasaką „Stebuklinga arbatėlė“. Mažieji „Pelėdžiukai“ ir „Nykštukai“ su raganėlėmis žaidė, šoko ir dainavo daineles. O susirgus mažajai Raganėlei, vaikai padėjo Senajai raganai ją gydyti: virė vaistažolių arbatėlę, dainavo lopšines. Skleisdami gerumą, empatiją bei toleranciją,  mažieji ugdytiniai išdykusioms, blogoms raganoms padėjo tapti gerosiomis fėjomis.

Šių veiklų metu buvo atgaivintos senųjų lėlių gamybos tradicijos, vaikai supažindinti su lėle – Raganėle, bet svarbiausia – ugdoma dorovinė vertybe – gerumu.

O gerumu reikia dalytis, todėl prie dorovines vertybes puoselėjančio projekto „Svečiuose pas pasaką“ pakvietėme prisijungti Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ,,Pušaitė” ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus „Kiškučių“ grupės ugdytinius bei jų pedagoges. Šią grupę lanko daug kitakalbių vaikų (ukrainiečiai, sirai, azerbaidžaniečiai, romai ir kt.), kurie su tėveliais atvyko į Lietuvą prašyti prieglobsčio. Šiems vaikučiams mažieji „Pelėdžiukai“ ir „Nykštukai“ ir pedagogės (Nijolė Stakutienė, Gitana Baležentienė, Virginija Mickevičienė) išsiuntė kalėdinę dovaną (pasaką „Stebuklinga arbatėlė“, pilną maišelį vaistažolių bei savo kūrybos širdeles ir delniukus su šiltais, gerumo kupinais palinkėjimais).

Tikimės, kad ši graži iniciatyva sušildė ne tik kūrusių dovanėles vaikučių širdis, bet ir jas gavusiųjų širdeles. Juk gerumo niekada nebūna per daug!

„Pelėdžiukų“ ir „Nykštukų“ grupių pedagogės