Edukacinė valandėlė vaikams apie paukščius

Kovo 22 dieną Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“ lankėsi Žuvinto biosferos rezervato ekologas Regimantas Vabuolas, kuris vaikams pravedė edukacinę valandėlę apie Lietuvos paukščius. Ekologas savo pasakojimą praturtino paukščių balsų įrašais, fotografijomis, kuriose užfiksuoti Žuvinto ežero sparnuotieji gyventojai. Svečias pasidžiaugė, kad Pietų Lietuvoje yra saugomi du dideli  pelkių kompleksai – Žuvinto palios ir Amalvo pelkynai. O Žuvinto ežeras yra  labai savotiškas ir įdomus gamtos kūrinys ir didžiausias šalyje liekaninio tipo ežeras, kokio niekur kitur Lietuvoje nėra bei pridūrė, kad ši unikali teritorija ypač svarbi vandens, pelkių ir šlapių pievų paukščiams, o būtent Žuvinte mėgsta telktis visi migruojantys paukščiai. Ekologas Regimantas Vabuolas ne tik pasakojo apie migruojančius paukščius, bet ir mielai atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus. Daugiausiai diskusijų sulaukė klausimas – kuo špokas skiriasi nuo varnėno? Po įdomių, turiningų pasakojimų ir pabendravimų, Žuvinto biosferos rezervato darbuotojas vaikus ir jų auklėtojas pakvietė aplankyti Žuvinto ežerą, dar vadinamą paukščių ežeru ir gulbių lopšiu.