Joninių šventė „Pasakoje“

Birželio 23 d., artėjant trumpiausiai ir paslaptingiausiai metų nakčiai, Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko Joninių (Rasos) šventė. Įstaigos ugdytiniams žaismingai buvo perduotos Joninių tradicijos: sekamos sakmės apie Saulę, Ugnį; prisiminti užkalbėjimai, burtai bei patarimai: kaip surasti patį didžiausią Joninių stebuklą – paparčio žiedą. Šventės dalyviai, pindami iš įvairių žolynų, gėlių, ąžuolo, liepos šakelių ir pan. vainikus, dainavo lietuvių liaudies dainas, šoko ratelius, žaidė linksmus žaidimus. Šventės metu kvepiantys vasara vainikai papuošė ne tik ugdymo įstaigą lankančių mažųjų Jonų galveles, bet vainikuoti buvo ir darželio darbuotojai: Jonas, Janina ir pedagogės Rasos.

Taigi, „Pasakos“ bendruomenei, linksmai siaučiant šventiniam sūkury, toks pasibuvimas visiems drauge padėjo pajusti Joninių šventės dvasią!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja  Gitana Baležentienė