„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai – projekto „Sveikata visus metus 2021“ II-osios vietos nugalėtojai!

Vaikystė – tai toks gyvenimo tarpsnis, kai formuojasi intelekto, fiziniai gebėjimai, gyvenimo bei sveikatos įgūdžiai. Taigi, „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinai ir jų mokytojos – Nijolė Stakutienė ir Gitana Baležentienė, susibūrę į „Pelėdžiukų“ komandą –  dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro skelbtame projekte „Sveikata visus metus 2021“ ir tapo II-osios vietos nugalėtojais bei buvo apdovanoti Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prizais. Projekte dalyvavo 920 komandų (apie 26000 vaikų) iš visų Lietuvos miestų bei miestelių. Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.
Kiekvieną mėnesį projekte dalyvaujančios komandos gaudavo naują iššūkį (užduotį), kurį turėjo atlikti per mėnesį. Užduočių buvo net 11.

Projekto metu vaikai mokėsi dirbti komandoje, ugdėsi sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Smagu, kad mažieji sužinojo apie sveiką mitybą, aktyvaus judėjimo ir grūdinimosi naudą, ragavo pačių rinktų bei darytų vaistažolių arbatėlių, spaustų vaisių-daržovių sulčių, gamintų salotų, susipažino ir išbandė naujas fizinio aktyvumo priemones, žaidė žaidimus. Sveikatos puoselėjimo ugdomąsias veiklas praturtino ir etnokultūros elementų integravimas.

Taigi, projektu „Sveikata visus metus 2021“ siekiame, kad įgytos žinios ir įgūdžiai padėtų vaikams saugoti savo sveikatą, tapti aktyviais, sveikais ir laimingais žmonėmis. Pasak E. Komarovskio „Laimingas vaikas –  tai pirmiausia sveikas vaikas, o tik po to skaitantis ir griežiantis smuiku“.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Gitana Baležentienė ir Nijolė Stakutienė