„Pelėdžiukų“ kalbos ugdymo veikla –  įstaigos etnografiniame muziejuje

„Pelėdžiukų“ kalbos ugdymo veikla – įstaigos etnografiniame muziejuje

Sausio 30 dieną įstaigos logopedė Gita Valatkienė su priešmokyklinio ugdymo  „Pelėdžiukų“ grupe aplankė lopšelyje-darželyje „Pasaka“ įrengtą etnografinį muziejų, kuriame vaikus supažindino su senoviniais eksponatais. Logopedė su priešmokyklinukais aptarė daiktų paskirtis: skalbimą senovinėje geldoje, lyginą su kočėlu, šieno grėbimą su grėbliu, verpimą su verpimo rateliu, siūlų sukimą, kubile „auginamą“ duonos tešlą, vygės lingavimą ir kraičio skrynios svarbą. Pasekė lietuvių liaudies sakmę „Nukalta saulė“. Vaikai susidomėję klausėsi kaip stipruolis kalvis nukaldino  dangaus šviesulį – Saulę. Logopedė su vaikais aptarė sakmę bei ieškojo dangaus kūnų simbolių senoviniuose etnografinio muziejaus eksponatuose. Juk liaudies kūryba – laiko patikrinta vaiko kalbos ugdymo priemonė.

Logopedė Gita Valatkienė pasidalino savo darbine patirtimi su grupės pedagoge Gitana Baležentiene:  kaip ugdyti vaiko kalbą etnokultūros pagalba ir kaip sudominti, kad jo etnokultūrinė patirtis taptų vis įvairesnė, gilėtų tautinės savimonės suvokimas bei asmeninės atsakomybės įsisąmoninimas.