Steam edukacinė veikla „Storas, pūstas užaugo didelis kopūstas“

Šaltuoju sezonu rauginti kopūstai – gardus ir sveikas patiekalas, kuriame gausu žmogaus organizmui naudingų maistingų medžiagų ir vitaminų. O ruduo – puikus metas pradėti rūpintis atsargomis žiemai!

Spalio 18-osios dienos pirmadienis, „Pelėdžiukų“ grupėje,  buvo labai darbingas. Mažieji ugdytiniai su džiaugsmu atsinešė į darželį savo mažas ir dideles daržovių pjaustykles bei puikią nuotaiką, kadangi tą dieną vyko STEAM edukacinė veikla „Storas, pūstas užaugo didelis kopūstas“. Veiklos metu vaikai kalbėjo apie kopūstus, iš jų gaminamus patiekalus. Daugelis minėjo, kad mėgsta būtent – raugintus kopūstus. Taigi, mažieji ugdytiniai ir jų mokytojos Gitana ir Nijolė nusprendė užraugti kopūstus. Juk visiems, mažiems ir dideliems, taip gardu bus žiemą srėbti karštą kopūstienę!

Prieš didįjį darbą,  „Pelėdžiukai“ svėrė kopūstus, matavo morkas, skaičiavo spanguoles, kurias panaudojo ne tik kopūstų raugimui, bet ir netradicinių muzikos instrumentų gamybai, su kuriais muzikavo bei dainavo daineles. Čiupinėdami, uostydami bei smalsaudami „Kas čia?“, mažieji ugdytiniai susipažino su kmynais. Linksmai žaidė pirštukų žaidimus. Taip pasipustę delniukus, vaikai čiupo darbuotis: tarkavo morkas, pjaustė, „čėtkavojo“ kopūstus, medinėmis grūstuvėmis juos maigė, bėrė spanguoles, kmynus, druską ir cukrų. Skambant vaikų šūkčiojimams, aikčiojimams, tarškant pjaustyklėms, bildant grūstuvėms, darbas virte virė! Po įtempto darbo, puikus rezultatas – pilnas kibiras prismulkintų kopūstų! Vaikai kopūstų raugimo darbą pabaigė rateliu bei dainele „Graži mūsų šeimynėlė“. O praėjus kelioms dienoms, raugintus kopūstus jau ragavo ir skonį įvertino mažieji „Pelėdžiukai“, jų namiškiai ir darželio administracija.

Taigi, žaisdami, tyrinėdami, eksperimentuodami vaikai praplėtė žinias apie kopūstą, morkas, spanguoles, kmynus. Puoselėdami lietuvių liaudies tradicijas ir papročius susipažino bei savo mažomis rankutėmis prisilietė prie kopūsto raugimo proceso, patirdami ne tik džiugias emocijas, bet ir atrasdami bendrystės ir kūrybos džiaugsmą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Gitana Baležentienė