Steam konkursas „Muzika prikelia antram gyvenimui“

Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko Alytaus miesto švietimo  įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM konkursas „Muzika prikelia antram gyvenimui“. Paroda skirta Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti (lapkričio 22 – 28 dienomis). Konkurso globėjas Europos  parlamento narys Bronis Ropė bei  jo padėjėja Zita Valiūnienė.

Konkurse dalyvavo mokytojai iš 9 švietimo įstaigų: Alytaus lopšelių-darželių „Girinukas“, „Volungėlė“, „Pasaka“, „Vyturėlis“, „Šaltinėlis“, „Saulutė“,  Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos, Alytaus mokyklų-darželių „Drevinukas“ ir „Viltis“.

Mokytojai ir vaikai iš antrinių žaliavų gamino muzikos instrumentus  taikydami STEAM  metodą.  Parengė muzikinius video  įrašus, kaip jie panaudojo pagamintus instrumentus muzikinių valandėlių metu.  Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ meninio ugdymo mokytoja Aušra, gamindama muzikinę sienelę, į pagalbą pasitelkė visą savo šeimą:  vyrą Mindaugą, dukrą Mėją ir sūnų Nojų. Medinė lauko muzikos sienelė iš nenaudojamų daiktų sužavėjo visus lopšelio-darželio vaikus.

Muzikos instrumentų paroda vyko Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“, netradiciškai – pirmo aukšto languose, kad galėtų visi pasižiūrėti.

Organizatorių sudaryta komisija, įvertinusi visų įstaigų darbus pagal skambėjimą, draugiškumą aplinkai, praktiškumą, kūrybiškumą, išrinko ekologiškiausius, originaliausius muzikos instrumentus. Nugalėtojais tapo: Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ mokytojos Reda, Erika ir Ligita – 1 vieta, Alytaus mokyklos-darželio „Drevinukas“  mokytojos Dalia ir Lina – 2 vieta, Alytaus mokyklos-darželio „Viltis“ mokytojos Rasa ir Justina – 3 vieta.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mokytojams ir vaikams dalyvavusiems konkurse.  Konkurso iniciatoriams Europos  parlamento nariui Broniui Ropei bei  jo padėjėjai Zitai Valiūnienei už padėkas ir gausias dovanas mokytojams ir vaikams.

Saugokime ir tausokime gamtą visi drauge!

Konkurso organizatorė Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ meninio ugdymo mokytoja Aušra Marcinkevičienė