Vėrinys Lietuvai iš meile pulsuojančių širdžių

Vasario 13 dieną  lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo švenčiama Vasario 16 -osios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė. Norėdami paminėti šią svarbią Lietuvai datą, šventiškai pasipuošę,  prie  krūtinių prisegtomis, trijų vėliavos spalvų, širdelėmis, į papuoštą salę susirinko visa įstaigos bendruomenė.  Susirinkusieji pirmiausia sugiedojo Tautišką giesmę, kuri visiems leido pajusti bendrystės ryšį ir vienybės jausmą. Deklamuodami gražius eilėraščius, dainuodami skambias dainas ir gražiausiomis spalvomis „piešdami“ savo tėvynę,  šventės dalyviai paminėjo Lietuvos atkūrimo šventę.

Laisvės ugnelę  įžiebė tėčio Nerijaus ir dukros Gustės Jonynų dainuojama partizaninė daina „Mėnulis tikras tėvas jo“. Šis dviejų kartų duetas ne vienam Vasario 16-osios dalyviui suvirpino širdį bei išspaudė graudulio ašarą.

Lietuvos istorijos puslapius pavartė Lietuvos gyventojų  genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikas – rekonstruktorius, humanitarinių mokslų daktaras Darius Juodis. Partizano uniforma vilkintis istorikas pasakojo apie Lietuvos partizanus, jų kovas ir pasiaukojimą Tėvynei, primindamas, kad esame lietuviai.

Švenčiant Vasario 16-ąją, „Pasakos“ bendruomenė papuošė skambiais ir šiltais palinkėjimais, vaikų nupieštą Lietuvos žemėlapį, pasivaišino rugine duona, pabendravo su istoriku Dariumi Juodžiu, apžiūrėjo partizanų rūbus ir amuniciją.

Turbūt kiekvienas Lietuvos gimtadienio dalyvis savyje pajuto, kad tik būdami vieningi, nuoširdūs išliksime stiprūs bei toliau galėsime kurti Lietuvą, kuria didžiuosis ateities kartos. Ir taip metai iš metų versime gražų vėrinį mūsų Lietuvėlei iš meile pulsuojančių širdžių.

Šventę organizavo ir vedė priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai ir pedagogės: Gitana Baležentienė, Nijolė Stakutienė bei Aušra Marcinkevičienė.

Lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenės palinkėjimai Lietuvai

Lietuva, būk graži ir tegul visi lietuviai tave myli!

Geltona kartu su žalia ir raudona,

Atspindi lietuvių tautos laisvės norą!

Šalis nors mažytė, bet drąsa begalinė,

Nes, tai – Lietuva – tai mūsų gimtinė!

Linkime Lietuvai:

Laisvės!

Tvirtybės!

Veiklumo!

Linkime, kad atsirastų daugiau žmonių, kurie garsintų Lietuvą!

Linkim, Lietuvėle, tau niekad nesenti!

Linkim, Lietuvėle, ilgai dar gyventi!

Linkim, kad būtum visada gyva lietuvių širdyse!

Gyvenkime ir mylėkime pasaulį,

Didžiuokimės tėvyne Lietuva!

Iškelkim laisvės vėliavą į saulę

Ir būkime viena, stipri šeima!

Darykime gerus darbus!

Pagalvokime vieni apie kitus!

Daugiau šypsokimės ir dalinkimės teigiamomis mintimis!

Pradėkime keistis nuo savęs, norėdami pakeisti aplinką.

Didžiuokimės tėvyne Lietuva!

Gyvenkime, mylėkime Lietuvą ir didžiuokimės būdami lietuviais!