Priešmokyklinukai svečiavosi  XX a. pr. dzūko sodyboje

Priešmokyklinukai svečiavosi XX a. pr. dzūko sodyboje

Balandžio 16 dieną „Pelėdžiukų“ ir „Kačiukų“ grupių ugdytiniai ir jų mokytojos bei padėjėjos lankėsi Alytaus Kraštotyros muziejuje. Lankytojus pasitiko muziejaus etnografijos-ikonografijos skyriaus vedėja Rasa Stanevičiūtė, kuri pakvietė pasisvečiuoti XX a. pr. dzūko sodyboje – užsukti į pirkią, tvartą, klėtį, pasiklausyti dzūkiškos dainos ir šnektos, pasigrožėti austais margaspalviais divonais, juostomis, šiaudiniais stebuklais – sodais, prigulti į medinę lovą, pasėdėti už didelio stalo bei pažaisti įvairius žaidimus (dėlioti dėliones; sukurti sodybą; stebėti dzūkų gyvenimą bei pakilti virš sodybos ir ją nužvelgti iš paukščio skrydžio 3D akinių pagalba ir t.t.).

Daug džiaugsmo suteikė žinia, kad prieš 4000 metų gyvenusių mamutų pėdsakai rasti ir Alytuje! Muziejaus lankytojai pamatė neįprastus eksponatus – Alytaus rajone rastus mamuto dantį bei iltį. Bet svarbiausia, kad visi pasimatavo mamuto pėdą bei vienbalsiai nutarė, kad ji – TIKRAI „BAISIAI“ DIDELĖ!

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Gitana Baležentienė ir Rasa Staniulienė