Projektas „Kaip gatvėje ir kelyje būti saugiam?“

Lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“ rugsėjo  26-30 d. „Bitučių“  grupės mokytojos Rasa Petrauskienė ir Irena Arbutavičienė organizavo  saugaus eismo projektą „Kaip gatvėje ir kelyje būti saugiam?“.  Visą savaitę vaikai mokėsi kaip reikia saugiai elgtis gatvėje. Jie ne tik tyrinėjo, aiškinosi kelių ženklus, bet ir patys juos gamino,  statė kelius, patys buvo vairuotojais, stengėsi laikytis išmoktų eismo taisyklių, kurių išmokė šuniukas Amsis žiūrint mokomuosius filmukus apie saugų eismą gatvėse ir keliuose, taip pat apie keliuose slypinčius pavojus. Visi vaikai pasigamino po atšvaitą iš folijos, o tai juos nuteikė tolimesnėms veikloms – žaidimams lauke su paspirtukais.

Daug dirbo ir tėveliai, jie  namuose kūrė su savo vaikais įspūdingus automobilius  ,,kojamobilius“ iš didelių dėžių. Kiekvienas ugdytinis papasakojo draugams apie savo sukurtą automobilį ir susiruošę išvažiavo į įstaigos kiemą, kur buvo organizuojamas automobilių paradas ir estafetės. Taip pat ugdytiniai veiklos metu stengėsi parodyti ką sužinojo ir išmoko apie saugų eismą kelyje, dalyvavo minčių lietuje ,,Saugaus eismo ABC“, stengėsi teisingai atsakyti į užduodamus klausimus, atlikdami užduotėles prie interaktyvios lentos,  žaidė žaidimus, piešė piešinius, kuriuose atsispindėjo miesto gatvės, kelių ženklai, šviesoforas.  Projekto pabaigoje visi vaikai buvo apdovanoti prizais – jaunojo kelių eismo taisyklių žinovo diplomais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Petrauskienė