Akcija judumo savaitei paminėti

Lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė kiekvienais metais aktyviai įsijungia į Judumo savaitės renginius. Tarptautinė Europos Judumo savaitė tapo gražia tradicija, kurią tęsiame kasmet. Šių metų judumo savaitės tikslas – „Judėk tvariai – išlik sveikas“. Lopšelyje-darželyje organizavome penkias judumo dienas: „100 žingsnelių aplink darželį“, „Jėgos treniruotė“, „Įvairūs judrieji žaidimai įstaigos teritorijoje, koridoriuose, sporto salėje“, „Šoku aš, šoki tu, šokame visi kartu“, „Diena be automobilio“.

Žinome, kad didžiausią naudą žmogus gauna tuomet, kai sportuoja lauke. Rugsėjo 18 dieną mūsų įstaigos  bendruomenė susirinko į bendrą rytinę mankštą įstaigos kieme. Kartu su fizinio ugdymo mokytoju Šarūnu atlikome apšilimo, raumenų tempimo pratimus. Po apšilimo mankštos Judumo savaitę mažiausieji pradėjo žingsniuodami 100 žingsnelių aplink darželį, o vyresnieji –  lenktyniaudami su „leopardu“ (mokytoja Viktorija Graževičiene). Įveikti bėgimo trasą su „greičio batais“ daug smagiau. Čia daug prisidėjot  vaikučių tėveliai. Jie išpuošė vaikų batus, kad smagiau būtų sportuoti. Visiems ugdytiniams netrūko džiaugsmo ir gerų emocijų, juk kartu bėgo ir jų mokytojos.

Antrąją Judumo savaitės dieną vaikai turėjo galimybę, žaidybine forma, supažindinti su Karatė kovos menu,  pasitikrinti savo vikrumą, ištvermę. Karatė treniruotę vaikai atliko kartu su Alytaus Karate sporto klubo „Mohikanas“ treneriu – Laurynu Kasperavičiumi. Treniruotės metu vaikai sužinojo sportinės aprangos – kimono bei diržų spalvų reikšmę. Treniruočių metu lavinome: kūno lankstumą, dėmesio koncentraciją, susikaupimą, mokėmės pagarbos (pasisveikinimas, nusilenkimai).

Trečią dieną lauko aikštelėje, įstaigos koridoriuose ugdytiniai dalyvavo įvairiose estafetėse, įveikdami įvairias kliūtis. Vaikai šuoliavo, apibėgo kėglius, mėtė, gaudė, taikė į taikinius „Pupų“ maišelius ir t.t.

Ketvirtą dieną pradėjome šūkiu „Šoku aš, šoki tu, šokame visi kartu“.  Su muzikos mokytoja Irina Levandauskiene šokome įvairiausius šokius, pradėdami liaudiškais rateliais ir baigdami šiuolaikiniais šokiais.

Penktadienio rytą vaikai į darželį atvažiavo dviratukais, paspirtukais, balansiniais dviračiais. Šią dieną įstaigos bendruomenės nariai ir tėvai iš anksto buvo skatinami  automobilių stovėjimo aikštelės neužimti automobiliais, o atvesti vaikus pėsčiomis. Palinkėjome visiems būti saugiems, draugiškiems, nepamiršti pasidalinti turima transporto priemone su neturinčiais.

Lopšelio – darželio bendruomenė, siekia, kad fizinis aktyvumas taptų mūsų kasdieniniu įpročiu, tad ir toliau dalyvaus neformaliose sportinėse veiklose vaikams ir suaugusiesiems. AČIŪ visiems prisidėjusiems ir sportavusiems kartu.

Renginį organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos:

Jolita Maldonienė ir Viktorija Graževičienė