Dauno sindromo diena

Kovo 21 d. minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną organizuojama „Skirtingų spalvotų kojinių“ akcija. Skirtingos kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Visi „Meškučių“ ir „Bitučių“ priešmokyklinės grupės vaikai pasipuošė skirtingomis kojinėmis, išklausė socialinį filmuką apie Dauno sindromą #NenurašykOPalaikyk, vėliau diskutavome, ką reiškia kitoks vaikas, kitoks žmogus, kalbėjome apie kitoniškumą. Aiškinomės, kad visi yra skirtingi: skiriasi žmonių išvaizda, charakteris, pomėgiai. Po diskusijos išsiaiškinom, kad negalima tyčiotis, visus žmones reikia mylėti, gerbti ir priimti juos tokius koki jie yra.

Pasaulinė Dauno sindromo diena turėtų priversti mus susimąstyti, kad šia liga sergantieji yra tokie patys žmonės kaip ir mes, tik gal jiems būdingi kiek kitokie jausmai…

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Gabrielė Jasionytė ir Renata Petkevičienė