eTwining projektai

,,Nykštukų“ ir ,,Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai  su mokytojomis Virginija ir Nijole dalyvauja tarptautiniuose projektuose: ,,Pavasarį pasitinkame kartu“, ,,Žemė yra mano draugas“, ,,Kiečiausias margutis“, ,,Velykų tradicijos“. Šių projektų partneriai yra iš Lietuvos, Latvijos, Graikijos, Gruzijos, Turkijos, Rumunijos ir Kroatijos.

Mažieji su mokytojomis kūrė projektų logotipus, su partneriais dalinasi pačių sukurtomis, paruoštomis interaktyviomis užduotimis, žaidimais, kurias naudojame kasdieninėje veikloje. Šiuose projektuose su mažaisiais organizuojame daug STEAM veiklų: ,,Vandens lašelio kelionė”, Žemės planetos maketo kūrimas „Žemė – mūsų namai“,  iš įvairių naudotų daiktų: stiklo, plastiko, kartono, gamtinės medžiagos kūrėme kūrybinį darbą ,,Pavasaris už  lango“. STEAM užsiėmimų metu „Sodinu, auginu, tyrinėju“, vaikai patys sės, augins, stebės, pažins, tyrinės augalus.

Na, o Velykos – labai svarbi pavasario šventė, kuri taip pat glaudžiai susijusi su gyvenimu – gamtos atbudimu. Šios dienos minėjimas, tradicijų ir papročių aptarimas ir įgyvendinimas turi ypatingą reikšmę vaikų ugdyme. Visi kartu gaminome dekoracijas, kūrybiškai ir išradingai integravome STEAM veiklas, puošdami grupių erdves, įstaigą, kiemą. Marginant margučius išbandėme daug kiaušinių marginimo būdų: tradicinių-vaškų, aprišdami  įvairiomis žolelėmis-pasigaminome  natūralius dažus jiems dažyti iš svogūnų lukštų, raudonojo kopūsto, ciberžolės, išbandėme dažyti iš mėlynių uogienės paruoštu užpilu. Ne tradiciniu būdu vaikai spalvino kiaušinius flamasteriais, dekoravo juos manų kruopomis, stalo servetėlėmis, krepiniu popieriumi ir  kt. Kūrybiškumo ir konstravimo įgūdžius vaikai lavino kurdami didelius ir mažus margučius ant grindų iš įvairių priemonių esančių grupėje ir gamtinės medžiagos. Su margučiais vaikai žaidė, juos rideno, džiaugėsi jų spalvomis, rinko: ,,Kiečiausią ir Gražiausią margutį”. Vaikai sužinojo ir išmoko, kaip atskirti virtą nuo nevirto kiaušinio. Visomis išgyventomis akimirkomis dalinomės ir dalinsimės eTwining platformoje su savo projekto partneriais.

Keletas akimirkų iš mūsų veiklų.