Kario profesija kvepianti koše!

„Ant kelmelio atsistojęs
Kiškis būgną mušė koja:
-Vienas du trys, viens du trys,
Aš esu drąsus karys!
O šalia jo daug zuikučių
Džiaugės, plojo jam katučių:
-Vienas du trys, viens du trys,
Tėtė mūs narsus karys!“

/„Tėtė karys“/

Vasario 20-ą dieną, Alytaus lopšelyje-darželyje „Pasaka“, skambant kareiviškoms skanduotėms bei ritmingoms patriotinėms dainoms, vyko pažintinė edukacija ,,Kareivio duona“, kurią organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Maldonienė.

Edukacijos tikslas: supažindinti vaikus su Lietuvos kario profesija. „Pelėdžiukų“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai turėjo puikią progą pasimatuoti kario liemenę, kepurę, skarelę, džemperį. Galėjo įlysti bei „pamiegoti“ kariškame miegmaišyje, panagrinėti žemėlapį, apžiūrėti spalvotas karių emblemas, užsidėti kario kuprinę, susipažinti su karišku sauso maisto davinio turiniu. O svarbiausia, be ugnies, puodo ir samčio – išsivirti kareiviškos košės! Prakvipusi košė, tiek mažiems, tiek dideliems sužadino apetitą,  visi norėjo jos paragauti!

Mažieji ugdytiniai buvo sužavėti kario profesija, o paskanavę kareiviškos košės, pažadėjo košės valgyti kuo daugiau, kad užaugtų stipriais, drąsiais Lietuvos kariais!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Maldonienė