Lapkričio 29- tarptautinė draugo diena!

Kas yra draugas? Koks draugas yra geras draugas? Kodėl reikia turėti draugą? Ar svarbu turėti draugą? Ar draugas gali būti įsivaizduojamas? Ar draugas gali būti žaisliukas? Kaip susirasti draugą? Šie ir panašūs klausimai buvo gvildenami ,,Boružėlių‘‘ ir ,,Drugelių‘‘ grupėse. Vaikai dalinosi savo patirtimi, diskutavo, atsakymų ieškojo knygelėse Dan Santat ,,Biklio nuotykiai. Neįsivaizduojamas draugas“ ir Amandos Noll  – ,,Ar tu mano Baubas?“. Kūrė draugystės paveikslą iš delniukų.

Smagu turėti draugų savo grupėje, smagu ir naujų draugų susirast. Todėl abiejų grupių vaikai suskubo į salę ieškoti naujų draugų ir švęsti Draugo dieną kartu.  Kiekvienas grupės vaiksi turėjo po pusę širdelės. Vaikai ieškojo naujų draugų – širdelių puselės turėjo sutapti. Širdeles suklijavo ant Draugystės medžio. Į svečius pas vaikus atėjo Svetlana Žadeikienė, kuri pasekė pasaką apie du draugus – katinėlį ir gaidelį. Pasakos klausyti buvo įdomu, nes knygos puslapiai pasiūti ir aplikuoti iš medžiagos, o veikėjai nuvelti iš vilnos. Vaikai taip pateiktą pasaką matė ir girdėjo pirmą kartą. Pasaką vainikavo ,,Draugų dainelė“. Draugiškai sukosi rateliai ,,Graži mūsų šeimynėlė“, ,,Jei smagu draugų rately“. O kartu buvo tikrai smagu, nes aplink tiek daug draugų. Užtvirtinti draugystei vaikai pasikeitė savo pagamintomis dovanėlėmis.

,,Draugystė – tai būtinybė, reikalingesnė už ugnį ir vandenį‘‘,- rašė filosofas Ciceronas. Graži draugystė suteikia pilnavertiškumo jausmą, pasitikėjimą, artumą, supratimą. Turėti tikrą draugą – didelis džiaugsmas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Nijolė ir Lina