„Mano margutis – gražiausias, mano margutis – stipriausias“

Kaip margutis rieda saulė
Per nušvitusį pasaulį.
Kaip margutis mėnuo rieda,
O žibutė skleidžia žiedą.
(V. Nemunėlis)

Kartu su bundančia gamta laukdami gražios pavasario šventės atėjimo, vaikučiai dalyvavo edukacijoje „Velykinis margutis“, kur mus aplankė tautodailininkė A . Lampickienė.

„Margutis – mūsų tautinės kultūros paveldas. Lietuviui jis – lyg maža visata. Ant jo išpiešta saulė simbolizuoja šviesą, gyvybę, pasaulio virsmą, raštas iš keturių dalių – pasaulio šalis, gamtos stichijas.
Vaikai sužinoj,  ką reiškia kiekvienas nupieštas simbolis ant margučio.

Tautodailininkė pasakojo, kad margutį būtina suvalgyti, išmesti nevalia – tai prilygsta gyvybės išniekinimui. Jei jau netinkamas valgyti, geriau užkaskite po medžiu – gyvybės ratas negali nutrūkti“.  Apie papročius ir margučio prasmę tautodailininkė gali pasakoti nesustodama.

Išsiaiškinę margučių marginimo karštu vašku subtilybes, kibome į darbą: pasirinktais raštais vašku puošėme jau išvirtus kiaušinius. Visi dirbome kruopščiai, atidžiai ir labai stengėmės, kad margutis būtų pats gražiausias. Vašku išmargintus kiaušinius merkėme į paruoštus dažus (tamsaus kopūsto nuoviras) ir su nekantrumu laukėme rezultato. Rezultatas džiugino visus! Margučiai gavosi skirtingi, įdomūs, nes marginimo procesas – unikalus ir išskirtinis. Smagiai praleidę laiką, vaikai į grupę grįžo su gražiais margučiais ir puikia nuotaika.

Informaciją parengė ,,Kačiukų“ grupės ikimokyklinio ugdymo  mokytoja Rasa Staniulienė