Pilietinė iniciatyva Sausio l3-ąjai, Laisvės gynėjų dienai paminėti ,,Atmintis gyva, nes liudija”.

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Grupėse ant kiekvienos palangės 8.00 val. ryte su vaikais uždegėme po žvakelę, taip pagerbdami žuvusiuosius  už mūsų šalies laisvę. Labai susikaupę ir įdėmiai vaikai žiūrėjo filmą per interaktyvų ekraną ir klausėsi pasakojimo iš Gustavo enciklopedijos apie Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje. Spalvino neužmirštuolės žiedą,  amžiną prisiminimą to, kas įvyko ir pagarbą už mūsų ateitį kovojusiems žmonėms. Mėlyni žiedlapiai skatina prisiminti viltį už kurią esame dėkingi. Panaudodami konstrukcinę medžiagą kūrė, statė, konstravo televizijos bokštą, puošė Lietuvos žemėlapio kontūrą neužmirštuolėmis, spalvino Lietuvos, Ukrainos vėliavas, televizijos bokštą, žmones, karines mašinas. Vyko diskusija apie  karą, jo nešamą blogį su grupę lankančiais vaikais iš Ukrainos. Savo įspūdžius apie Sausio 13-osios įvykius vaikai pavaizdavo popieriaus lape.

Ši diena tai – Lietuvos vienybės, stiprybės, meilės Tėvynei simbolis. Niekas negali nugalėti tautos, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę.

Mokytojos Rasa Petrauskienė, Renata Petkevičienė, Viktorija Graževičienė