Projektas „Kaip paprastas dėžutes paversti nepaprastomis“

Gegužės mėn. 16-25 dienomis lopšelio-darželio „Pasaka“ „Bitučių“ ir „Meškučių“ grupėse mokytojos Rasa Petrauskienė ir Renata Petkevičienė organizavo inovacijomis grįstą projektą „Kaip paprastas dėžutes paversti nepaprastomis“.

Vaikai iš namų atsinešė  įvairių dėžių, jas apžiūrėjo, tyrinėjo, atidarinėjo, bandė ką nors patalpinti jose, suskaičiuoti jas. Taip pat dėžes lygino, rūšiavo pagal dydį, matavo su liniuotėmis, centimetru, su padidinamuoju stiklu tyrinėjo užrašus. Buvo sprendžiama problema, ką iš jų galima pasigaminti. „Bitučių“ grupės vaikai nusprendė „pastatyti“ daugiabutį namą, o „Meškučių“ grupės vaikai – robotą.

Projekto metu vaikai tęsė pažintį su geometrinėmis formomis, piešė namus, robotus, spalvino raidžių  D, N, R trafaretus, panaudodami įvairias priemones, konstruktorius, dėliojo nuspalvintas raides.Vaikai eksperimentavo su įvairiu popieriumi, kartonu, jų gabaliukus mirkė vandenyje, tyrinėjo jų savybes, suspausdami iš jo darė popierinius rutulius.

Kartu su tėveliais, namuose, vaikai gamino darbelius iš įvairių dėžučių. Grupėse jie juos pristatė. Po diskusijų vaikai su mokytojomis nusprendė suorganizuoti įstaigoje savo pagamintų darbų parodą.

Daug džiugių emocijų suteikė meninė veikla su muzikos mokytoja: vaikai atliko ritminius pratimus su popieriniais puodeliais. Darželio kieme vaikai aktyviai dalyvavo estafetėse, kur nugalėjo atkaklumas, iniciatyvumas, aktyvumas, greitumas. Visi vaikai buvo apdovanoti medaliais.

Projekto metu vaikai suprato, kad kiekvieno indelis yra svarbus, bendradarbiavo, noriai dalinosi įspūdžiais, drąsiai reiškė savo mintis, stiprino gebėjimus įgyvendinti savo sumanymus, išgyveno teigiamas emocijas žaisdami.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rasa Petrauskienė ir Renata Petkevičienė