Skylučių tyrinėjimas

Skylučių tyrinėjimas – puikus smulkiosios motorikos įgūdžių lavinimas. Juk ankstyvieji smulkiosios motorikos įgūdžiai būtini ankstyvojo rašymo gebėjimams ugdyti. Kokią dar naudą teikia šios veiklos? Jos leidžia vaikams rūšiuoti ir derinti daiktus pagal paprastus kriterijus. Vaikai išmoksta ar įtvirtina daug sąvokų: mažas – didelis, ilgas – trumpas, storas – plonas, telpa – netelpa ir pan. Pajunta buvimą apribotoje (dėžėje, manieže) ir laisvoje erdvėje.

Šią savaitę aplinkoje ieškojome įvairiausių daiktų su skylėmis. Tyrinėjome, kas į jas telpa: pirštukas, keli pirštai, kumštis, koja, ar gali ir visas į jas įlįsti. Išbandėme iešmelio ir banano „draugystę“, apžiūrėjome plytą, skylutes, skyrėme laiko joms patyrinėti. Iš tualetinio popieriaus ritinėlių konstravome žiūronus ir pro juos lauke žiūrėjome ar inkilėliuose nesimato paukštelių ir kt. Žaidėme palapinėse, landžiojome tuneliuose. O kodėl ne visa veikla atsispindi nuotraukų pateiktyje, paklausite. Liaudies išmintis byloja: „Prisakė darbų kaip pasakoj ragana“. Spėk užfiksuoti visus, kad gudrus!

„Kiškučių“ grupės informacija