Spalvotas pasaulis

O gi spalvų daugybę,

Bet tu jas ar žinai?

/Kęstutis Ivinskis/

Mūsų tikslas buvo ne išmokti spalvų pavadinimus (parodykite nors vieną suaugusįjį, kuris neskiria spalvų!), o jas pamatyti artimiausioje aplinkoje esančiuose daiktuose ir, svarbiausia, jomis pasidžiaugti. Juk žaisti su spalvomis —  labai smagus užsiėmimas. Jų ryškumas ir margumas visuomet žavi. O dar jei gali jas maišyti ir gauti naujų spalvų…

Sausio 30 — vasario 10 dienomis bandydami ir tyrinėdami vaikai jautė kūrybinės laisvės, spontaniškos improvizacijos džiaugsmą. Veiklose dalyvaujantys vaikai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, padėti vienas kitam, dirbti komandose. Vaikams pateikėme daug naujų priemonių, spalvų, daiktų, kuriuos tyrinėjo ir veikė su jais: ant šviesos stalo lašino spalvotus lašelius, stebėdami, kaip susilieja, atsiranda naujos spalvos ir atspalviai, žaidė su skaidriais, spalvoto stiklo žaislais, kinetiniu smėliu, tyrinėjo, kokios spalvos atrodo sniegas, dangus, žiūrint į juos pro spalvoto skaidraus stiklo „žiūronus“ ir kt.

Manome, kad mums pavyko sudaryti, o vaikams mėgautis atitinkama kūrybos atmosfera.

„Kiškučių“ grupės informacija