„Su gimimo diena, „Pasaka“!“

Vieną trumpiausių žiemos mėnesių vasarį, netrunka šventinių dienų. Vasario 21-25 dienomis Alytaus lopšelis-darželis „Pasaka“ šventė 55-ių metų sukaktį. Gimtadienio šventės šurmulys ugdymo įstaigoje nerimo visą savaitę: vaikai ir mokytojos kūrė gimtadienio tortus, puošė grupių aplinkas, eiliavo sveikinimus, visur skambėjo dainos, šokiai, juokas ir klegesys.

Linksmai nuaidėjo Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ gimtadienis! Norime pasidžiaugti bei padėkoti visiems, kurie prisijungė, reagavo ir pasveikino savo darželį su gimimo diena. O sveikintojų susibūrė didelis būrys! Savo darželį sveikino esami ir buvę ugdytiniai. Kūrybiniai darbai, atvirukai, nuoširdūs palinkėjimai, nuotraukos, malonūs prisiminimai ir net saldumynai į „Pasaką“ atkeliavo iš Alytaus miesto bei rajono, Vilniaus, Kauno ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių, taip pat buvo siunčiami iš įvairių pasaulio kampelių: Prancūzijos, Anglijos, Airijos, Škotijos, Nyderlandų. Iš gausybės kūrybinių darbų buvo surengta paroda „Aš iš „Pasakos!““, kuri vyko Alytaus m. Dainavos bibliotekoje bei pačioje ugdymo įstaigoje. O taip pat visi kūrybiniai darbeliai, sveikinimai ir ugdymo įstaigos gražiausios gimtadienio akimirkos sugulė į elektroninės knygos „Su gimimo diena, „Pasaka“!“ puslapius.

Žvelgiant į kūrybinius darbus, pastebima, kad prabėgę lopšelio-darželio „Pasaka“ 55-eri metai – tai ne tik data kalendoriaus lapelyje, bet – pamąstymai, prisiminimai apie žmones, įvykius, džiaugsmus bei liūdesius. Sakoma, kad mokytojai atveria duris, bet mokiniai įeina patys. Per šiuos metus darželio ugdytinių buvo daug ir prie kiekvieno jų prisilietė čia dirbęs Mokytojas, savo mintimis, žodžiais, rankomis. Visi, lopšelio-darželio „Pasaka“ dirbę ir dar šiandien dirbantys darbuotojai, padėjo ugdytiniams užaugti, suprasti supantį pasaulį ir rasti savo vietą tarp žmonių.

Šiemet, mūsų miestas Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022, kurio meninė vizija susijusi su tiltais, o Alytaus lopšelis-darželis „Pasaka“, švęsdamas 55-ąjį gimtadienį, nutiesė simbolinį „Draugystės“ tiltą tarp esamų ir buvusių ugdytinių. Taigi, iš tiesų –  Alytus sujungia!

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Gitana Baležentienė ir Nijolė Stakutienė