Tai skanumas, tai gardumas tos mūsų moliūgienės!

Balandžio 7 dieną „Pelėdžiukų“ grupėje pakvipo sveikuoliška moliūgiene! Mažieji „Pelėdžiukai“ visą savaitę kalbėjo, diskutavo apie daržininkystę, sodininkystę, sėjo įvairių augalų (moliūgų, burokėlių, salotų, ridikėlių, pupelių, žirnių ir kt.) sėklytes. Daiginimo ir auginimo darbai darniai įsiliejo į ugdytinių kasdienybę, suteikę vaikams gimstančios gamtos gyvybės stebėjimo džiaugsmą.

Šių darbų įkarštyje daugelis vaikų susidomėjo didelėmis moliūgo sėklomis ir prisiminė didelius, pūstažandžius moliūgus bei iš jų gaminamus sveikuoliškus patiekalus: blynelius, košes, sriubas ir pan. Taigi, taip gimė idėja iš daržo karaliaus moliūgo pasigaminti moliūgienę!

Veiklos metu vaikai apie moliūgą deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles, minė mįsles. Pakylėti puikios nuotaikos, mažieji „Pelėdžiukai“, padedant grupės mokytojai, čiupo darbuotis: nulupo nuo moliūgo žievelę, tada jį supjaustė ir susmulkino į gabaliukus, kuriuos subėrė į puodą. O kad moliūgui vienam virti puode nebūtų nuobodu – pagardino bulvėmis ir svogūnais!

Kol puode virė moliūgienė, vaikai piešė moliūgus bei iš gamtinės medžiagos, pupelių, dėliojo įvairiausias geometrines figūras. Neužilgo grupėje garavo išvirusi, kvepianti moliūgienė, kurią ugdytiniai, dideliu samčiu besemdami, dalino: „Tam davė, tam davė ir žiūr – jau ir nebeliko!“

Šios veiklos metu vaikai ugdėsi sveikos gyvensenos, pažintinius, tyrinėjimo gebėjimus, patyrė džiugių emocijų bei pažinimo, atradimo džiaugsmą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Gitana Baležentienė