Veidrodėli, veidrodėli…

„Veidrodėli, veidrodėli…“ — tai ne frazė iš pasakos! Tai — savaitės tema, kurią plėtojome pasitelkdami įvairaus dydžio veidrodžius. Ką jau ką, o veidrodžius mažieji labai mėgsta. Per veidrodžius vaikas save suvokia kaip kitą asmenį, erdvėje. Veiklos su veidrodžiais — tai ne tik galimybė geriau pažinti save ir kitus, suvokti, kad atspindys veidrodyje priklauso tau pačiam, bet ir neišsenkančios galimybės aplinkoje ieškoti atspindžių, juos kurti, geriau pažinti savo veiklos rezultatus. Pasitelkę veidrodį, vaikai tyrinėjo įvairių grupėje esančių daiktų, žaislų, savo atvaizdą jame, aptarė savo ir draugų bruožus, darė įvairias mimikas, ugdydami emocijų atpažinimo įgūdžius, žaidė su emocijų kortelėmis. Žaisdami su veidrodžiais vaikai dar geriau pažino save, pastebėjo kokios spalvos jų akys, plaukai, žiūrėdami į save veidrodyje bandė nupiešti autoportretą. Ši veikla skatino ugdytinius vertinti, kaip keičiasi veidrodžio funkcija, keičiantis jį supančiai aplinkai.

„Kiškučių“ grupės informacija